HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP

Vyhledávání

HISTORIE SEGWAYE 

Segway PT byl poprvé představen veřejnosti 3. 12. 2001 v pořadu americké televize ABS News. Od té doby prošel mnoha technickými zlepšeními, i když základní myšlenka - jízda na dvou kolech paraelně svírající plošinu na stání - zůstala stejná. První generace osobního transportéru Segway k určování směru používala otočný kroužek na řídítkách. Jeho natočením jezdec určoval směr doleva či doprava. Tyto Segwaye se vyráběly pod označením i180 (verze do města, s menšími koly) a XT (terenní verze). Už u těchto Segwayů se ukázalo, že se jedná o inovativní koncept a že jejich technické možnosti jsou veliké. Snadno jezdily po různý površích a bez problémů překonávaly překážky.

Asi nepřekvapí, že na počátku vývoje technologie, kterou Segway užívají, stojí NASA. Za skutečného vynálezce Segwayie je však považován Dean Kamen, který vyvinul se svým týmem technologii tzv. dynamické stabilizace, která umožňuje Segway PT kopírovat pohyb jezdcova těla (náklon vpřed a vzad). V další generaci pak konstruktéři vyměnili otočný kroužek za výkyvná řídítka, která intuitivnost řízení Segwaye ještě podtrhla. Zároveň některé méně odolné plasty (např. na blatnících) nahradily plasty vysoce odolnými. Druhá generace Segwaye byla na trh uvedena v roce 2006. 


V České republice se Segwayie objevily krátce po zahájení sériové výroby. Za velmi krátkou dobu si získaly řadu obdivatelů a uživatelů. Zvláště po roce 2006 výrazně vzrostl jejich prodej. V současnosti - od roku 2009 - v ČR je jediným prodejce osobních transportérů Segway firma GSI distribution s.r.o., která s užívaním Segwayů v mnoha oblastech má široké zkušenosti. GSI distribution s.r.o. - díky výhradnímu zastoupení - jako jediná garantuje kvalitu výrobků a jako jediná zajišťuje v ČR servis osobních transportérů Segway.