HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP

Vyhledávání

PRAVIDLA KOUPĚ BAZAROVÝCH SEGWAYŮ 


Na trhu v České republice, ale i ve světě je nabízeno ke koupi mnoho starších osobních transportérů Segway. Také GSI distribution s.r.o. tyto stroje občas k prodeji nabízí, protože některým zájemcům - zvláště pokud Segway chtějí používat pro osobní potřebu - stačí použitý stroj. Koupí použitého stroje se zákazník vystavuje některým rizkům, zvláště pokud Segway kupuje přes internet, od neznámého prodejce.


Rizika při koupi bazarového Segwaye 

1. Neznámý původ Segwayie. Segway Inc. praktikuje přísná servisní pravidla, proto u Segwayů zakoupených z "druhé ruky" se může stát, že nový majitel může mít problémy s realizací servisu (v ČR jako jediná servis zajišťuje GSI distribution s.r.o.).

2. Kradený Segway. Čím je více Segwayů v provozu, tím se pochopitelně i zvětšuje počet krádeží. Pokud je nabízen k prodeji použitý stroj, kupující se vystavuje riziku, že získá kradený Segway. Tato skutečnost je zpravidla odhalena v okamžiku, kdy chce nechat Segway opravit. Je-li takový stroj distributorem zachycen (nejčastěji tak, že stroj daného sériového čísla je v centrální databázi společnosti Segway Inc. veden jako odcizený), ihned jsou informovány bezpečnostní složky.
 

3. Technický stav Segwaye. Laik v zásadě není schopný zjistit, jaký je skutečný technický stav Segwaye, tedy pokud jízdní vlastnosti jsou na první pohled dobré.
Obecně platí, že Segway je málo poruchové zařízení, všechny poruchy ihned signalizuje ovladač. Co však může být skutečný problém, jsou baterie, respektive jejich technický stav. Snadno se tak může stát, že po zakoupení bazarového Segwaye zákazník musí investovat do nových baterií. Výhodná koupě se tak rázem stáva koupí nevýhodnou.

Pravidla při koupi bazarového Segwaye 

Pokud jste se již rozhodli koupit zánovní Segway, je nezbytné, abyste dodrželi některá pravidla, díky nímž můžete eliminovat rizika, jimž se vystavujete.

1. Před koupí zjistěte od prodávajícího sériové číslo Segwaye. Náš pracovník vám rád přes centrální databázi společnosti Segway Inc. zjistí historii Segwaye (rok výroby, místo prodeje, servisní úkony atd.), především však zjistí, zda-li stroj nebyl ukraden. V ČR má přístup do centrální databáze firmy Segway Inc. pouze GSI distribution s.r.o., která je výhradním distributorem Segwayů v ČR. Informace získáte na telefonu + 420 724 999 683, nebo mailu: info@gsi-distribution.cz. Na českém trhu se objevují "prodejci", kteří parazitují na značce Segway (viz hlavní strana), ti samozřejmě nemají přístup k těmto informacím. Pokud byste se stali obětí těchto "obchodníků", ihned podejte trestní oznámení na Policii ČR.
 

2. Máte-li možnost, přivezte Segway, který chcete koupit, do showroomu GSI distribution s.r.o. (Plavecká 2, Praha 2). Zde jsme schopni udělat technickou prohlídku a zjistit, v jakém stavu Segway je. Zároveň se dozvíte, jaké jsou možnosti servisu daného stroje, případně, jaké nejbližší investice vás čekají.

3. Před koupí si Segway projeďte. Snadno tak zjistíte, jestli Segway jezdí spolehlivě. Jakékoliv problémy se ukáží hlavně na komfortu jízdy.

4. V okamžiku koupě byste měli od majitele získat především dokumenty o původu stroje (kupní smlouvu s distributorem Segwayů v dané zemi), dále pak bezpečnostní kódy, které umožňují nakódování nového ovladače (bez těchto kódů v zásadě nelze nakódovat nový ovladač Segwayie), dva ovladače (u každého Segwaye jsou dva ovladače).

5. Měli byste uzavřít kvalitní kupní smlouvu.

6. Kupní cenu konzultujte s GSI distribution s.r.o., na základě údajů o Segwayi a jeho technickém stavu jsme schopni říct, jestli cena je odpovídající.