HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP

Vyhledávání

SEGWAY VE VEŘEJNÉM SEKTORU

Podobně jako v komerčním sektoru, lze využít Segwayie i ve veřejném sektoru, a to zvláště všude tam, kde chůze je nutná, avšak málo efektivní. V současnosti Segwaye využívají ve světě i v České republice především policejní a vojenské sbory. V České republice se Segway staly oblíbenou výbavou zvláště městských policí, jejichž základním úkolem je zajistit veřejný pořádek na ulici. Využívají je městské policie v Praze, Olomouci, Karlových Varech, Znojmě či Plzni. 

Strážník, který jezdí na Segwayi, provádí svoji činnost výrazně efektivněji, než strážník pěší. Ve svěřeném okrsku vykoná pochůzku vícekrát, zároveň rychleji je na místě, kde ho je právě potřeba. Zkušenost z praxe zároveň ukázala, že strážník na Segwayi má větší autoritu, než pěší strážník... Efektivita, výkon a důstojnost je to, co přináší Segway do práce městských policií. Bezpečnost je často skloňované slovo právě ve vztahu k veřejnému pořádku. Občané chtějí vidět strážníka na ulici, chtějí se cítit bezpečně a mít činitele, na kterého se v případě nouze mohou obrátit, po ruce. Strážník na Segwayi  je na ulici skutečně vidět a vzbuzuje onen  důležitý pocit bezpečí.

Není však lepší strážník na kole, než na Segwayi? Odpověď je jasná, není! Dobré kolo a kvalitní výbava, aby skutečně vydržela, stojí ve skutečnosti desetitisíce. Strážník se sice na kole pohybuje podstatně rychleji, než pěšky, nevzbuzuje ovšem autoritu (zvláště pokud přijede na místo schvácený a zpocený); nemůže sebou vozit všechny potřebné součásti výstroje a zároveň se pohodlně nedostane do málo dostupných míst (např. zahrádkářských kolonií). Mnohé městské policie proto od používaní kol - právě ve vztahu k efektivitě a úrovni práce - upustily. 

Využití Segwayů je ekonomické. Dokáží uspořit lidské zdroje. Jejich provoz - oproti automobilům či motocyklům - je nesrovnatelně lacinější, tím jsou vykoupeny větší pořizovací náklady. Vyplatí se tak i městům, která finančními zdroji nechtějí pýtvat.

To co poskytnuje Segway městských policiím, poskytuje ve světě i policijím státním, které mají dbát o veřejný pořádek. Vedle toho se však Segwaye  uplatňují i u armád, zvláště pak v areálech, kde je nutné překonávat větší vzdálenosti.

Chcete vyzkoušet Segway? Dozvědět se více o možnostech jeho využití? Kontaktujte nás, rádi k vám přijedeme.

GSI dfistribution s.r.o. zajišťuje:

- vypracování studie využitelnosti Segwayů 
- proškolení pracovníků
- bezpečnostní prvky
- servis osobních transportérů Segway